تبلیغات در ارم بلاگ


» ثبت نام پذیرفته‌شدگان بر اساس سوابق تحصیلی

ثبت نام پذیرفته‌شدگان بر اساس سوابق تحصیلی

ثبت نام پذیرفته‌شدگان نهایی کدرشته محل های مرحله پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه ) سال ۱۳۹۹ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از شنبه آغاز شده است.

متقاضیانی که اسامی آنان به عنوان پذیرفته‌شده نهایی کدرشته محل های اعلام شده از سوی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در مرحله پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی سراسری (بهمن ماه) سال ۱۳۹۹ اعلام شده است برای اطلاع از زمان دقیق ثبت‌نام و مدارک مورد نیاز و نحوه انجام مراحل ثبت نام از شنبه مورخ ۲۰ دی به درگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند. 


یادآوریهای مهم:

1-همه پذيرفته‌شدگان می بايست حداكثر تا تاريخ 99/06/31 داراي مدرك ديپلم نظام‌ قديم آموزش متوسطه، پيش‌دانشگاهی نظام آموزشی سالی واحدی يا ترمیي واحدی، ديپلم نظام آموزشی جديد (نظام آموزشی 3-3-6) و يا مدرك كاردانی (فوق‌ ديپلم) باشند، در غير اينصورت مجاز به ثبت‌نام نخواهند بود.

2-‌ پذيرفته‌شدگان دوره روزانه اين مرحله خواه در رشته قبولی ثبت‌نام نمايند و يا ننمايند حتی با دادن انصراف قطعی از تحصيل مجاز به ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال 1400 به منظور انتخاب رشته‌های دوره روزانه نخواهند بود.

3- همه پذيرفته‌شدگان می بايست در زمان مقرر نسبت به ثبت‌نام خويش اقدام نمايند. عدم ثبت‌نام در زمان مقرر به منزله انصراف قطعی از تحصيل آنان تلقی خواهد شد. 

4- پذيرفته‌شدگان مندرج در اين اطلاعيه كه قبلاً در يكي از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي در رديف پذيرفته شدگان نهايی قرار گرفته‌اند مطابق ضوابط، قبولی قبلی آنان لغو گرديده و مي‌بايست منحصراً در رشته قبولی جديد به تحصيل بپردازند. ضمناً اين دسته از متقاضیان لازم نيست از محل قبولی قبلی خود انصراف دهند، بلكه با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد و توسط موسسه محل قبولی مندرج در اين اطلاعيه، مدارك ثبت‌نامی افراد از محل قبولی قبلی آنان درخواست مي‌گردد. 

5- پذيرفته‌شدگان مرد لازم است با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظيفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحات 3 و 4 دفترچه‌ راهنماي‌ ثبت‌نام و انتخاب رشته مرحله پذيرش صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي بهمن ماه سال 1399 واجد شرايط لازم بوده و گواهی مربوط به دانشگاه محل قبولی ارائه دهند.

6- از پذيرفته‌شدگانی كه داراي مغايرت معدل (معدل مندرج در مدرك تحصيلي آنان كمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالي از طرف متقاضیان به اين سازمان باشد) و یا مغایرت عنوان دیپلم می باشند، صرفاً ثبت‌نام موقت و مشروط بعمل خواهد آمد. لذا ضرورت دارد اين‌دسته از پذيرفته‌شدگان مدارك لازم را به دانشگاه محل قبولی ارائه نمايند تا بررسي لازم در مدارك و مستندات ارائه شده صورت گيرد. متقاضیانی كه داراي مغايرت معدل و یا مغایرت عنوان دیپلم مي‌باشند می بايست وضعيت نهايي خود را تا پايان بهمن ماه از دانشگاه محل قبولی پيگيری نموده و از مراجعه به اين سازمان جداً خودداری نمايند. درصورت لزوم چنانچه در اين رابطه سوالي دارند مي‌توانند از روشهایی که در انتهای این اطلاعیه اعلام گردیده با این سازمان مکاتبه نمایند.

7- در هر مرحله‌ از پذيرش (ثبت‌نام‌، پذيرش و يا هنگام‌ تحصيل‌)، چنانچه‌ مشخص‌ گردد كه‌ متقاضی حقايق‌ را كتمان‌ نموده‌ و يا اطلاعات نادرست ارائه داده و واجد شرايط نمی باشد، قبولی وی لغو و طبق‌ مقررات‌ با وی رفتار خواهد شد.

با توجه به عدم پذيرش حضوری متقاضيان به منظور جلوگيری از شيوع ويروس کرونا و در جهت تسريع در بررسي و ثبت درخواستها به صورت الکترونيک، متقاضيان می توانند به سيستم پيشخوان خدمات الکترونيکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس: http://darkhast.sanjesh.org مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت‌نام نمايند. پس از ثبت درخواست، براي داوطلب شماره نامه و کدرهگيری از طريق پيام کوتاه ارسال میشود. متقاضيان مي‌توانند پس از دريافت شماره و کدرهگيری از طريق پيام کوتاه، به پورتال رهگيری الکترونيکی مکاتبات به آدرس: http://rahgiri.sanjesh.org وارد و از آخرين وضعيت درخواست خود مطلع شوند.

ضمناً متقاضیان درصورت لزوم ميتوانند سوال يا سوالات خود را با بخش پاسخگويی اينترنتی سازمان سنجش آموزش كشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 42163-021 نیز در ميان بگذارند.

 تبلیغات در ارم بلاگ
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   لینک پرومکس   |   مشاور ایرانی در لندن   |   خرید آنتی ویروس   |   تهران وکیل   |   تور تفليس   |   گردشگری ارم بلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله